Андрій Любка
Слухайте аудіозапис
Короткий профіль

Андрій Любка — український романіст, поет, перекладач та есеїст.

Мене звуть Андрій Любка.
Я звертаюся до вас з міста Чернівці в Україні. Це не моє місто, я опинився тут вимушено і випадково, оскільки у четвер 24 лютого вранці прокинувся в Києві, у столиці України, де перебував у справах, і де мене застала війна. Майже добу через страшний апокаліпсис і ексодус я повертався до своєї сім’ї і зустрівся з нею тут, у Чернівцях.

За ці чотири дні виросло переконання, що змінилося все і попереднього життя, того, яке ми знали колись, уже не буде і вже не має тих, які жили до того — ми змінилися.

Якщо я можу коротко описати те, що відбувається сьогодні, то мені це нагадує апокаліпсис. Мені це нагадує фільм жахів голлівудський, в якому з усіх дір і з усіх сторін лізуть якісь зомбі, які намагаються знищити нормальне життя, знищити нормальну, спокійну, не агресивну європейську країну — Україну.

Це фільм Чужий, коли російські диверсанти і терористи, нехтуючи всіма законами, всіма правилами ведення війни переодягаються у цивільний одяг, переодягаються в українську форму пожежників, які пробиваються на цивільних автомобілях у центри міст і здійснюють теракти і диверсії. Які стріляють у цивільні будинки. Які розстрілюють автобуси, які вивозять людей із зони бойових дій. Які не допускають швидкі допомоги, що могли б допомогти пораненим.

Це не війна у сенсі війни армії з армією — це абсолютно підла, хижа і антилюдська, воєнна терористична кампанія путінського режиму.

І я хочу попросити всіх у всьому світі — будь ласка, звертайтеся до своїх урядів, протестуйте проти мовчання, протестуйте проти млявої реакції на війну в Україні.
Її треба зупинити. Бо ми сьогодні бачимо, що Путінський режим не зупиняється ні перед якими правилами, ні перед якими моральними законами. В нього немає абсолютно ніякої гідності і вони готові на все.

Вони захопили Чорнобильську атомну електростанцію, і я впевнений, що в разі потреби вони готові здійснити найжахливіші диверсії не тільки проти України і українського народу, а й проти Європи та світу.

Цього варвара треба зупинити.

Захищайте українців! Надавайте їм притулок! Зустрічайте українських біженців! Перераховуйте гроші на гуманітарну допомогу і,будь ласка, просіть свої уряди якомога швидше реагувати і виступати на захист України, запроваджувати наймаксимальніші економічні санкції проти Росії, тому що це вже не бізнес, це вже ненормальне життя. Нас убивають! Кожна хвилина — це людські життя!
Будьте разом з нами!

02.03.2022
Короткий профіль

Андрій Любка — український романіст, поет, перекладач та есеїст.

02.03.2022